Jazyk/Nyelv 

Májová opekačka v ZSS Rimava –Úseku v Novej Bašte

titulná

V priestoroch nášho zariadenia si v priebehu leta zvykneme robievať posedenie, ktoré je spojené s grilovaním klobások či slaninky.

Na kuchárky v domove sa naozaj nemôžeme sťažovať. Jedlá sú vždy výborné, chutia nám a je ich dostatok. Ale taká grilovaná klobáska a pečená slanina, to je celkom iná maškrta. Slanina pečená na sporáku nikdy nechutí tak dobre, ako slaninka upečená nad pahrebou. Ešte k tomu dobrý mäkký chlebík a mladá cibuľka. Vedenie nachystalo aj malé pohostenie v podobe koláčov, slaného a sladkého pečiva.Na grilovačke sa zúčastnili aj klienti i zamestnanci z ZSS Rimava- Rimavskej Soboty. 

O tom, že sme super tím sa mohol každý presvedčiť na dnešnej opekačke v ZSS Rimava – Stredisko v Novej Bašte. Výborná atmosféra, vydarené občerstvenie a neutíchajúci spev našich klientov boli toho dôkazom.

Bolo to príjemné popoludnie v atmosfére zábavy, radosti a čarovných stretnutí. Všetkým sa tu páčilo, prežili nádherný deň. Takéto stretnutia by sa mali konať častejšie. Je to  výborná príležitosť ako sa porozprávať, poklebetiť, posťažovať sa,  pospomínať. Tiež si dobre oddýchnuť a zaspievať s priateľmi.

Písala: Bc. Edina Szitás Szabó

Priložené fotografie